Kurs chustonoszenia dla początkujących

Warsztaty te przeznaczone są dla rodziców dzieci nie trzymających jeszcze główki oraz dla oczekujących narodzin dziecka. Na warsztatach rodzice dowiedzą się wiele na temat fizjologii dziecka noszonego w chuście, zaletach noszenia oraz przede wszystkim, jak prawidłowo nosić dziecko w chuście. Doradcy prowadzący warsztaty podpowiedzą również na co zwrócić uwagę przy kupnie swojej pierwszej chusty.

Warsztaty poprowadzą doświadczone, dyplomowane Doradczynie Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach miękkich po kursie Akademii Noszenia Dzieci, właścicielki Akademii Chustonoszenia „Lulamy” oraz członkinie Stowarzyszenia Poznań w Chuście – Magda Konieczka oraz Gosia Krzyś. Magda jest mamą rocznego Franka, Gosia mamą niespełna trzyletniej Basi. Zarówno Basia, jak i Franek są dziećmi noszonymi w chuście od pierwszych dni życia, aż do dnia dzisiejszego.

Warsztaty prowadzone są w kameralnych grupach i trwają ok. 2,5 h. Podczas zajęć rodzice nauczą się dwóch wiązań – tzw. kieszonki i kangura, tak by każdy mógł dostosować rodzaj wiązania do swoich potrzeb. Doradczynie zapewniają wszystkim uczestnikom chusty do ćwiczeń oraz w razie potrzeby lalki. Duży nacisk położony jest na część praktyczną, tak, aby każdy rodzic mógł dobrze opanować wiązanie chusty oraz by po powrocie do domu czuł się z chustą pewnie i umiał samodzielnie zawiązać swoje dziecko.

Termin: 21 czerwca 2013 r., godz. 10.00

Koszt warsztatu: 

49 zł dla jednego rodzica z dzieckiem

75 zł dla pary rodziców z dzieckiem

Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz przedpłata na konto.